Chór Vox Cordis

przy parafii Wniebowstąpienia Pańskiego
w Warszawie na Ursynowie

historia

2013

20 stycznia - zmiana dyrygenta
Tego dnia zrezygnowała nasza dyrygentka, Katarzyna Zemler. Bardzo gorąco jej dziękujemy za długa i owocną pracę z naszym chórem. Nowym dyrygentem został Grzegorz Staniuk, któremu życzymy co najmniej równie owocnej pracy oraz cierpliwości do nas.
13 stycznia - występ gościnny
Razem z dziećmi z Zespołu 5,5 oraz z Prywatnej Szkoły Muzycznej I St. "Nutka" o godzinie 1130 daliśmy koncert kolend w kościele bł. Władysława z Gielnowa.

2012

19 grudnia - występ specjalny
Śpiewaliśmy na mszy św. o godzinie 1800 odprawionej z okazji imienin naszego proboszcza, ks. kanokika Dariusza Gasa.
9 grudnia - występ specjalny
Śpiewaliśmy o godzinie 1200 w koncercie "Noc Wigilijna" razem z Zespołem 5,5 z Przedszkola nr 55 oraz dziećmi z Prywatnej Szkoły Muzycznej I St. "Nutka". Koncert odbył się w ramach finału XII edycji akcji Zamiast Grosika Daj Batonika.
13 października - konkurs chórów
Wzieliśmy udział w V Ogólnopolskiem Festiwalu Chórów SILESIA CANTAT w Głogowie. Za nasze występy otrzymalismy miedzianą statuetkę.
1 lipca - występ specjalny
Śpiewaliśmy podczas uroczystej sumie o godzinie 1210 na przywitanie nowego proboszcza, ks. dr kanonika Dariusza Gasa.
Życzymy nowemu ks. proboszczowi długiej i satysfakcjonującej pracy.
24 czerwca - występ specjalny
O godzinie 1800 śpiewaliśmy na mszy św. odprawionej w intencji dziękczynnej za 39 lat posługi na Ursynowie naszego proboszcza, ks. prałata Tadeusza Wojdata, z okazji jego przejścia na emeryturę. Ks. prałat pozostanie jednak w naszej parafii jako rezydent.
Bardzo gorąco dziękujemy ks. prałatowi za jakże owocną współpracę.
18 czerwca - występ specjalny
Śpiewaliśmy podczas mszy św. o godzinie 2100, odprawionej z okazji rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Ursynowskiej.
1 kwietnia - występ specjalny
Śpiewaliśmy podczas uroczystej mszy św. niedzieli palmowej o godzinie 1100, którą uroczyście celebrował J. E. Józef kardynał Glemp, prymas senior Polski.

2011

11 grudnia - występ specjalny
Śpiewaliśmy razem z zespołem dziecięcym Pięć i pół koncert kolęd w ramach akcji charytatywnej "Zamiast grosika daj batonika" pod patronatem honorowym burmistrza dzielnicy Warszawa-Ursynów.
październik - nowi chórzyści
W październiku dołączyli do nas:
  • Ewa Jurkiewicz i Elżbieta Uszyńska - soprany;
  • Maria Gniazdowska - alt;
  • Stefan Gniazdowski i Dariusz Pankowski - tenory.
Serdecznie witamy posiłki!
19 czerwca - występ gościnny
Odwiedziliśmy kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim, gdzie śpiewaliśmy podczas mszy św. o godzinie 1800.
18 czerwca - występ specjalny
 OBRAZ Śpiewaliśmy na uroczystej mszy św. o godzinie 1800, którą odprawił J.E. ks. Józef kardynał Glemp, prymas senior Polski. Msza św. została odprawiona z okazji V rocznicy koronacji oraz ponownej koronacji koronami prymasowskimi obrazu Matki Boskiej Wytrwale Szukającej.
3 czerwca - występ specjalny
Naszą parafię odwiedził J.E. ks. biskup Piotr Jarecki. Śpiewaliśmy podczas uroczystej mszy św. o godzinie 1800, w czasie której dostojny gość udzielił sakramentu bierzmowania grupie 180 kandydatów.
28 maja - Festiwal Muzyki Chóralnej
Srebrny dyplom - Ząbki 2011 Wzięliśmy udział w VI Festiwalu Muzyki Chóralnej "Mater Misericordiae", który miał miejsce się w Ząbkach koło Warszawy. Nasz śpiew został nagrodzony Srebrnym Dyplomem.
17 kwietnia - występ specjalny
W niedzielę palmową naszą parafię odwiedził J.E. ks. Józef kardynał Glemp, prymas senior Polski. Śpiewaliśmy na mszy odprawionej przez dostojnego gościa o godzinie 1100.
9 kwietnia - Ogólnopolski Przegląd Chórów
Wyróżnienie - Żory 2011 Dyplom uczestnictwa - Żory 2011 Śpiewaliśmy na VII Ogólnoposkim Przeglądzie Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej Metropolii Górnośląskiej, który odbył się w Żorach. Do przeglądu zgłosiło się 26 chórów, a wśród dziewięciu nagrodzonych chórów znalazł się także nasz - otrzymaliśmy wyróżnienie.
3 kwietnia - występ gościnny
Śpiewaliśmy w kościele św. Krzysztofa w Warszawie, na mszy św. o godzinie 1700, a po mszy św. daliśmy koncert.
1 kwietnia - występ specjalny
Wspólnie z chórem Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego wzmocnionym śpiewakami z Zespołu Wokalnego "Bornus Consort", o godzinie 1845, śpiewaliśmy Oratorium "Chwalebna Droga Krzyżowa" pod dyrekcją kompozytora, Stanisława Szczycińskiego.
27-28 marca - wizytacja kanoniczna
Śpiewaliśmy z okazji wizytacji kanonicznej naszej parafii, którą przeprowadził J.E. ksiądz arcybiskup Kazimierz kardynał Nycz.
6 marca - występ specjalny
Tego dnia śpiewaliśmy podczas mszy św. pogrzebowej wieloletniej zakrystianki z naszej parafii, siostry Scholastyki CFS. Msza św. została odprawiona o godzinie 1500.
16 stycznia - występ gościnny
Razem z zespołem dziecięcym 5 i pół, o godzinie 1130, daliśmy koncert kolęd w kościele p.w. bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie.

2010

12 grudnia - występ specjalny
W ramach finału akcji charytatywnej Zamiast grosika daj batonika daliśmy koncert kolęd razem z zespołem dziecięcym 5 i pół.
27 listopada - występ gościnny
Wspólnie z Chórem Kameralnym Klubu Inteligencji Katolickiej Ars Cantata w Kościele p.w. św. Tomasza Apostoła, o godzinie 1930 daliśmy koncert Rorate coeli w ramach cyklu Wspólne muzykowanie w kościele św. Tomasza .
27 października - występ specjalny
Prowadziliśmy śpiewaną adorację Najświętszego Sakramentu zorganizowaną przez Duszpasterstwo Akademickie "Opoka", która odbyła się w kościele Niepokalanego Poczęcia N.M.P. "Res Sacra Miser" o godzinie 1915.
17 października - występ specjalny
Do śpiewania zaprosił nas nasz tenor, Wojciech Grabowski, z okazji chrztu św. swojego syna, Michała Aleksandra, który odbył się podczas mszy św. o godzinie 1330.
28 maja - występ specjalny
W kościele Niepokalanego Poczęcia N.M.P. "Res Sacra Miser", o godzinie 1930, poprowadziliśmy śpiewaną adorację Najświętszego Sakramentu.
18 kwietnia - występ specjalny
W ramach obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej uczestniczyliśmy we mszy św. odprawionej w naszym kościele.
W Kaplicy Pamięci Narodowej złożone zostały fragmenty kory z drzew z miejsca katastrofy samolotu prezydenckiego, która nastąpiła osiem dni wcześniej w Smoleńsku.
11 lutego - występ specjalny
O godzinie 1300 odprawiona została msza św. w intencji chorych, a następnie odbył się XVIII Koncert z okazji Światowego Dnia Chorego "Muzykoterapia" zorganizowany przez Aleksandra Czajkowskiego-Ładysza oraz naszą parafię. W koncercie, oprócz naszego chóru, uczestniczył Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego oraz soliści: Ewa Lewandowska - sopran spinto, Aleksander Ładysz - bas i Andrzej Płonczyński - fortepian.
Nad koncertem patronat honorowy objęła, oraz zaszczyciła nas swoją obecnością, małżonka prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pani Maria Kaczyńska.
31 stycznia - występ gościnny
Razem z zespołem dziecięcym "5 i Pół" daliśmy koncert kolęd w kościele p.w. bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie.

2009

15 grudnia - występ gościnny
Śpiewaliśmy w Szkole Podstawowej nr 313 im. Polskich Odkrywców. Wspólnie z zespołem dziecięcym "Pięć i pół" daliśmy koncert kolęd.
13 grudnia - występ specjalny
Wspólnie z zespołem dziecięcym "Pięć i pół" daliśmy koncert kolęd w finale akcji charytatywnej "Zamiast grosika daj batonika" w kościele dolnym.
25 października - występ gościnny
Koncertowaliśmy w kościele p.w. Jana Marii Vianneya w Książenicach k. Grodziska Mazowieckiego.
11 lipca - występ gościnny
Koncertowaliśmy w kościele p.w. bł. Władysława z Gielniowa na Ursynowie.
21-23 maja - Międzynarodowy Festiwal Muzyczny
Brązowy dyplom - Barczewo 2009 Dyplom uczestnictwa - Barczewo 2009 Wzięliśmy udział w VIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego Barczewo 2009. Wyśpiewaliśmy Brązowy Dyplom.
23 maja - występ festiwalowy
W ramach koncertów towarzyszących Festiwalu, śpiewaliśmy w Bazylice Nawiedzenia N.M.P. w Gietrzwałdzie, czyli Sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej, podczas mszy św. o godzinie 1200.
22 maja - koncert festiwalowy
Również w ramach koncertów towarzyszących Festiwalu, o godzinie 1600 daliśmy koncert w Bibliotece Publicznej w Świątkach w powiecie Olsztyn.
22 maja - występ festiwalowy
O godzinie 1230 w kościele p.w. św. Anny w Barczewie wzięliśmy udział w przesłuchaniach do Festiwalu.
2 kwietnia - występ plenerowy
Śpiewaliśmy na koncercie poetycko-muzycznym zorganizowanym przez Aleksandra Czajkowskiego-Ładysza z okazji Dnia Papieskiego w Parku im. Jana Pawła II.

2008

Dyplom uczestnictwa - Będzin 2008 13 grudnia - Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek
Braliśmy udział w eliminacjach do XV Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Eliminacje mazowieckie wygrał Chór Komendy Stołecznej Policji oraz chór "Kraj Rodzinny" z Domu Polskiego w Baranowiczach na Białorusi.
26 października - występ gościnny
Śpiewaliśmy w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Św. Faustyny w Toruniu podczas mszy św. o godzinie 1215.
25 października - III Ogólnopolski Konkurs Chóralny Musica Sacra - Ars Liturgica
Wyróżnienie - Toruń 2008 Dyplom uczestnictwa - Toruń 2008 Zdobyliśmy wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Muzyki Sakralnej w Toruniu.
28-29 czerwca - występy w Sandomierzu
28 czerwca śpiewaliśmy podczas diecezjalnej uroczystości rozpoczęcia roku św. Pawła w kościele Nawrócenia św. Pawła.
29 czerwca śpiewaliśmy w tym samym kościele na mszy o godzinie 930.
2 kwietnia - występ specjalny
W Dniu Papieskim, o godzinie 2100, wzmocnieni przez członków chóru Teatru Wielkiego, daliśmy koncert razem z solistami - Małgorzatą Kubala (sopran koloraturowy), Piotrem Rafałko (tenor) oraz Aleksandrem Czajkowskim-Ładyszem (bas). Jako narrator wystąpiła Barbara Dobrzyńska.
16 marca - występ specjalny
Z okazji Niedzieli Palmowej oraz zakończenia Misji Świętych śpiewaliśmy na mszy św. o godz. 1100 odprawionej przez J.E. Józefa kardynała Glempa.
25 lutego - nowy alt
Dziś dołączyła do nas p. Bożena Kruczyk. Gorąco witamy wzmocnienie altów!
27 stycznia - koncert kolęd
Po mszy św. o godz. 1210 w naszym kościele, daliśmy półgodzinny koncert kolęd. Koncert ten został nagrany przez p. Piotra Manowieckiego.
21 stycznia - nowy prezes
Odbyły się wybory. Nowym prezesem chóru został Krzysztof Grabowski. Życzymy owocnej pracy!

2007

8 grudnia - ślub dyrygentki
Nasza dyrygentka Katarzyna Kozioł wstąpiła w związek małżeński z Konradem Zemlerem. Vivat młodej parze!
21 grudnia - występ specjalny
Występowaliśmy z koncertem kolęd na Placu Teatralnym w Warszawie, w ramach wieczerzy wigilijnej dla samotnych i dla bezdomnych zorganizowanej przez fundację "Pożywienie - Darem Serca"
26 listopada - nowy sopran
Dziś zasiliła nas swym głosem Bożena Osińska. Gorąco witamy nowy sopran!
17 września - nowy sopran
Dołączyła do nas Paulina Chmielewska. Serdecznie witamy nowy sopran!
18 czerwca - występ specjalny
J.E. Józef kardynał Glemp, prymas Polski, odprawił uroczystą mszę św. o godzinie 1900 (podczas której śpiewaliśmy) z okazji rocznicy koronacji obrazu Matki Boskiej Wytrwale Szukającej.
8 - 10 czerwca - wizyta w Porąbce
Zaprosił nas chór z Porąbki. Zwiedzaliśmy okolice, a 10 czerwca śpiewaliśmy na mszy św. o godzinie 900 w kościele p.w. Narodzenia N.M.P. w Porąbce obchodzącym swoje 100-lecie.
8 czerwca - występ gościnny
O godzinie 1230 śpiewaliśmy w kaplicy Najświętszej Maryi Panny, przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze.
20 maja - występ specjalny
Odwiedził nas i odprawił mszę św. o godzinie 1330 J.E. ks. arcybiskup Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Ks. arcybiskup wpisał się także do kroniki chóru.
15 kwietnia - 3 maja - wystawa Marka Ałaszewskiego
Nasz bas, Marek Ałaszewski, miał wystawę pejzaży impresjonistycznych w Galerii Wieża.
2 kwietnia - występ specjalny
Śpiewaliśmy na mszy św. o godzinie 1800 odprawionej z okazji drugiej rocznicy śmierci Jana Pawła II i zakończenia etapu diecezjalnego procesu beatyfikacji papieża. Msza została odprawiona w intencji jego szybkiej beatyfikacji i kanonizacji.
14 marca - nowy tenor
Dołączył do nas nowy tenor, Krzysztof Grabowski. Bardzo serdecznie witamy nowego chórzystę!
14 stycznia - występ gościnny
Na zaproszenie ks. proboszcza Bogdana Przegalińskiego śpiewaliśmy kolędy w neogotyckim kościele św. Józefa Oblubieńca N.M.P. w Konstancinie-Jeziornie. Ks. proboszcz także śpiewał i grał na gitarze, a po koncercie zaprosił nas na poczęstunek.

2006

22 listopada - występ specjalny
Ósmą rocznicę naszego pierwszego występu, w dniu św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, uczciliśmy mszą św. o godzinie 1800, podczas której nasz chór oczywiście śpiewał.
11 listopada - występ specjalny
W Dniu Niepodległości J.E. ks. Józef kardynał Glemp odprawił o godzinie 1100 uroczystą mszę św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele dolnym.
21 października - występ specjalny
Do śpiewania zaprosił nas nasz tenor, Wojciech Grabowski, na mszy św., podczas której wraz z Grażyną Siedlecką udzielili sobie sakramentu małżeństwa.
Składamy najserdeczniejsze życzenia młodej parze!
18 czerwca - koronacja obrazu Matki Bożej Ursynowskiej
 OBRAZ Podczas uroczystej mszy św. o godzinie 1100 odprawionej w naszym kościele J.E. ks. Józef kardynał Glemp koronował koronami prymasowskimi obraz Matki Bożej Ursynowskiej, zwany także obrazem Maryi Wytrwale Szukającej, który został namalowany prawdopodobnie w XVII w. Msza św. została odprawiona jako msza dziękczynna za pontyfikat Jana Pawła II oraz w intencji szybkiego wyniesienia go na ołtarze. Ks. kardynał obchodził także jubileusz 50-lecia kapłaństwa i 25-lecia posługi jako prymas Polski.
Podczas mszy św. ks. kardynał odznaczył też księży i świeckich zasłużonych dla budowy kościołów na Ursynowie medalami prymasowskimi "Ecclesiae populoque servitium praestanti"; między innymi naszego proboszcza, ks. prałata Tadeusza Wojdata.
10 czerwca - pielgrzymka chóru
Ks. proboszcz zaprosił nasz chór na pielgrzymkę do Miedniewic. Zwiedzaliśmy kościół z cudownym obrazem Świętej Rodziny, klasztor Franciszkanów i klasztor sióstr Klarysek oraz muzeum.
28 maja - poświęcenie obrazu Prymasa Tysiąclecia
Podczas mszy św. odpustowej (uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego) odprawionej o godzinie 1800, w 25-tą rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia - Stefana Wyszyńskiego oraz w przededniu trzeciej rocznicy konsekracji naszego kościoła, został poświęcony i umieszczony w kapicy św. Judy Tadeusza (zwanej odtąd kaplicą apostołów) obraz sługi bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.
26 - 28 maja
Pielgrzymka papieża Benedykta XVI do Polski.
21 maja - występ specjalny
Ks. Piotr Markisz zaprosił nas do śpiewania podczas swojej mszy prymicyjnej odprawionej w naszym kościele o godzinie 1200. Po mszy św. dostojny prymicjant wpisał się do kroniki chóru.
18 maja - występ specjalny oraz koncert chórów
Śpiewaliśmy podczas mszy św. z okazji 86-stej rocznicy urodzin Jana Pawła II odprawionej o godzinie 1800. Przed mszą św. w Parku Jana Pawła II zasadzono dąb wyhodowany z żołędzia poświęconego przez naszego Papieża, a po mszy został poświęcony i umieszczony w kapicy św. Judy Tadeusza obraz Jana Pawła II.

O godzinie 1945 w kościele p.w. Ofiarowania Pańskiego na Ursynowie rozpoczął się wspólny koncert, w którym uczestniczyło pięć chórów: Chór "Cantata Domino" z parafii Ofiarowania Pańskiego, Chór "Con Brio" z parafii św. Elżbiety w Powsinie, Chór z parafii św. Antoniego ojców Barnabitów w Warszawie, nasz chór oraz chór dziecięcy.
9 kwietnia - występ specjalny
Po raz kolejny w Niedzielę Palmową odwiedził nas J.E. ks. Józef kardynał Glemp. Ks. prymas poświęcił palmy, poprowadził procesję i odprawił mszę św. (podczas której śpiewaliśmy). Po mszy ks. prymas poprowadził konkurs palm oraz wpisał się do naszej kroniki.
2 kwietnia - występ specjalny
W pierwszą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II śpiewaliśmy na mszy papieskiej o godzinie 2000.
13 marca - zakończenie wizytacji
W dniu zakończenia wizytacji ks. biskup wpisał się do kroniki naszego chóru.
12 marca - wizytacja
Dalszy ciąg wizytacji. Podczas mszy św. o godzinie 1210 wręczyliśmy Jego Ekscelencji sprawozdanie z działalności chóru.
Po mszy św. odbyło się spotkanie biskupa ze wspólnotami parafialnymi: Akcją Katolicką, Żywym Różańcem, wspólnotą "Totus Tuus", Studium Wychowawcy, Studium "Kobieta w Kościele i świecie", Studium "Świadkowie Wiary", Studium Biblijnego, naszego chóru oraz redakcji "Wiadomości Ursynowskich".
3 marca - wizytacja kanoniczna
Od mszy św. o godzinie 1800 (podczas której nasz chór oczywiście śpiewał) rozpoczęła się wizytacja kanoniczna naszej parafii przeprowadzona przez J.E. ks. biskupa Piotra Jareckiego. Podczas tej mszy św. ks. biskup poświęcił stacje nowo namalowanej Drogi Krzyżowej.
styczeń - nowi chórzyści
Dołączyli do nas Marek Ałaszewski i Marek Ałaszewski junior. Serdecznie witamy!

2005

13 listopada - występ gościnny
Zostaliśmy zaproszeni przez siostry Felicjanki z Warszawy z okazji 150-lecia założenia Zgromadzenia. Śpiewaliśmy w domu opieki prowadzonym przez siostry, w którym przebywa ponad 90 pensjonariuszek.
15 - 16 października - występy zagraniczne
Na zaproszenie ks. Georga Zluwe'y występowaliśmy w parafii p.w. św. Dominika Savio w Wiedniu oraz w kościele św. Józefa na Kahlenbergu. Zwiedzaliśmy także miasto i okolice.
Ksiądz Georg był przez w latach 2000 - 2003 kapłanem w naszej parafii oraz pomagał naszemu chórowi: akompaniował, śpiewał jako tenor, pomagał w prowadzeniu prób oraz wspomagał nas swoim dobrym słowem.
9 października - wizyta chóru "Porąbka"
Przyjechał do nas z rewizytą Chór z Porąbki k. Bielska-Białej. Wspólnie śpiewaliśmy na mszy św. o godzinie 1210.
20 czerwca - chór w kinie
Oglądaliśmy film "Karol - człowiek, który został papieżem".
8 maja - występ specjalny
W dniu święta Wniebowstąpienia Pańskiego nasz proboszcz, ks. prałat Tadeusz Wojdat, obchodził jubileusz 40-lecia kapłaństwa. Chór nasz śpiewał podczas dziękczynnej mszy św.
19 kwietnia - Habemus Papam!
W drugim dniu konklawe kardynałowie wybrali Josepha Aloisa Ratzingera na biskupa Rzymu. Nowy papież wybrał imię Benedykt XVI. Habemus Papam!
6 kwietnia - msza papieska
Nasz chór śpiewał podczas mszy św. w intencji Jana Pawła II odprawionej o godzinie 2000.
5 kwietnia - pogrzeb Jana Pawła II
Tego dnia w Rzymie papieża pożegnała od siebie, bliskich, naszego chóru i wszystkich znajomych Krystyna Pogorzelska.
2 kwietnia
Drugiego kwietnia zmarł nasz papież Jan Paweł II. Nie będziemy nawet próbować wypowiedzieć naszego smutku...
20 marca - występ specjalny
Z okazji Niedzieli Palmowej J.E. ks. Józef kardynał Glemp po poświeceniu palm i poprowadzeniu procesji odprawił w naszym kościele uroczystą mszę św. o godzinie 1100. Po mszy św. (podczas której oczywiście śpiewaliśmy) ks. prymas wpisał się do kroniki chóru.
28 - 30 stycznia - spotkanie chórów w Porąbce
W tych dniach odbyło się spotkanie trzech chórów w kościele Narodzenia N.M.P. w Porąbce. W spotkaniu uczestniczyły trzy chóry: Chór z Porąbki (dyryg. K. Martyniak), Chór z Katowic (dyryg. B. Rosłaniec) oraz nasz chór. W Porąbce wspólnie śpiewaliśmy oraz zwiedzaliśmy przepiękne okolice Beskidu Żywieckiego.
3 stycznia - nowy sopran
Dołączyła do nas Magdalena Szopa. Okazało się, że wzmacnia swoim głosem nie tylko soprany. Serdecznie witamy!

2004

grudzień - zmiana w kronice chóru
Prowadzenie kroniki chóru przejęła p. Genowefa Wójtiuk. Życzymy jej natchnienia artystycznego!
11 listopada - występ specjalny
Z okazji Święta Niepodległości uroczystą mszę św. w kościele dolnym o godzinie 1800 odprawił J.E. ks. Józef kardynał Glemp, prymas Polski. Obecny był także burmistrz Ursynowa, p. Andrzej Machowski. Podczas mszy św. odbyło się w kaplicy Pamięci Narodowej złożenie relikwii arcybiskupa warszawskiego, bł. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. W kaplicy złożono także ziemię z cmentarzy Orląt Lwowskich, Urville, Westerplatte, Katynia, z terenów bitwy nad Bzurą oraz spod pomnika Terroryzmu Komunistycznego z parafii św. Katarzyny w Warszawie.
24 października - rozpoczęcie budowy organów
Śpiewaliśmy na mszy św., podczas której odbyło się poświęcenie miejsca pod budowę organów w naszym kościele.
16 października - pielgrzymka chóru
Tego dnia przybyliśmy razem z pielgrzymką parafialną do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu.
10 października - występ specjalny
Z okazji obchodów IV Dnia Papieskiego pod hasłem "Jan Paweł II - pielgrzym pokoju" o godzinie 1210 została odprawiona uroczysta msza św. w intencji Ojca świętego, podczas której śpiewał nasz chór.
wrzesień - nowi członkowie chóru
Przyłączyli się do nas Genowefa Wójtiuk - sopran i Wojciech Grabowski - tenor. Serdecznie witamy!
19 czerwca - pielgrzymka do Drohiczyna
Ks. prałat Tadeusz Wojdat zaprosił nas na organizowaną przez siebie pielgrzymkę do Drohiczyna. Drohiczyn jest jednym z czterech w Polsce grodów koronacyjnych. Początki osadnictwa sięgają VI w po narodzeniu Chrystusa. Od 1991 r. Drohiczyn jest stolicą diecezji, a 10 czerwca 1999 r. odbyło się tu spotkanie ekumeniczne z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.
18 kwietnia - występ gościnny
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego śpiewaliśmy na uroczystej mszy św. w parafii p.w. św. Józefa Robotnika na Woli. W czasie mszy poświęcony został obraz Jezusa Miłosiernego namalowany w naszej parafii przez artystę malarza Siergieja Serge'a.
4 kwietnia - występ specjalny
W Niedzielę Palmową J.E. ks. Józef kardynał Glemp, prymas Polski poświęcił palmy, poprowadził procesję a następnie odprawił mszę św. podczas której chór nasz śpiewał. Po mszy św. ks. prymas wręczył nagrody zwycięzcom konkursu na najpiękniejszą palmę.
Nagrodę ks. Prymasa otrzymała Małgorzata Głąbska. Tak ważna przyczyna sprawiła, że wybaczyliśmy Piotrowi Głąbskiemu fakt, że pozbawił basów swojego istotnego wsparcia głosem, towarzysząc rodzinie i trzymając ciekawą i jak zwykle piękną palmę.

2003

11 listopada - występ specjalny
Śpiewaliśmy podczas uroczystej mszy św. o godzinie 1210 odprawionej z okazji święta niepodległości.
28 października - występ specjalny
Chór nasz śpiewał na mszy św. o godzinie 1800, w dniu apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pod koniec mszy św. z okazji imienin wielebnego ks. proboszcza Tadeusza Wojdata, przy składaniu życzeń dostojnemu jubilatowi chór nasz odśpiewał żywiołowe "Vivat".
19 października - występ specjalny
Z okazji obchodów 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II śpiewaliśmy na mszy papieskiej odprawionej w naszej parafii o godzinie 1210. Po mszy św. przedstawiony został "Tryptyk Rzymski" Jana Pawła II.
8 września - zmiana dyrygenta
Witamy naszą nową panią dyrygent! Zaszczyciła nas p. mgr Katarzyna Kozioł. Dotychczasowa dyrygent, s. Patrycja CFS nadal nas będzie wspierać swoją pracą. Bardzo dziękujemy siostrze Patrycji za dotychczasowy trud i modlimy się o dużo cierpliwości dla niej, aby nadal z nami wytrzymała...
29 maja - konsekracja świątyni
Tego dnia, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, J.E. ks. Józef Kardynał Glemp dokonał konsekracji naszego kościoła. Chór nasz śpiewał podczas tej uroczystości, na mszy św. rozpoczętej o godzinie 1800.
13 kwietnia, Niedziela Palmowa - wizyta ks. prymasa
Uroczystą msze (podczas której śpiewał chór) św. o godzinie 1100 w naszym kościele odprawił J.E. Józef Kardynał Glemp, Prymas Polski.

2002

Grudzień - ks. proboszcz dziekanem
Ks. Prałatowi Tadeuszowi Wojdatowi z okazji powołania Go przez J.E. Ks. Prymasa na stanowisko dziekana Dekanatu Ursynowskiego składamy serdeczne gratulacje i życzenia wszelkich łask Bożych w pełnieniu tej zaszczytnej funkcji dla dobra Kościoła lokalnego.
Czerwiec - pielgrzymka chóru
W czerwcu pielgrzymowaliśmy do Opactwa Kanoników Regularnych w Czerwińsku nad Wisłą, gdzie znajduje się Kościół Zwiastowania N.M.P. z XIII w., czyli Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia, Pani Mazowsza. Odwiedziliśmy też Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku przy Domu Zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie między innymi mieszkała św. siostra Faustyna Kowalska. Zwiedziliśmy także bazylikę katedralną Wniebowzięcia N.M.P. w Płocku, zbudowaną w XII w.
24 marca, Niedziela Palmowa - wizyta ks. prymasa
Chór śpiewał na uroczystej mszy św. transmitowanej na cały świat przez TV Polonię, odprawionej przez J.E. ks. Józefa Kardynała Glempa, Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego, Prymasa Polski, o godzinie 1220. Wraz z nami śpiewał Ludowy Zespół Artystyczny Promni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
6 stycznia - wystawa obrazów
Podczas spotkania opłatkowego chóru w sali św. Cecylii zorganizowana została wystawa obrazów artysty-malarza Serge'a.

2001

Październik - zmiana na stanowisku dyrygentki
Siostra Michaela CFS została odwołana z naszej parafii przez władze zakonne w ramach rotacji sióstr. Siostrze Michaeli bardzo serdecznie dziękujemy za jej pracę i poświęcenie!
Naszą nową dyrygentką i jednocześnie organistką została siostra Patrycja CFS.
Wrzesień - wzmocnienie w altach
Dołączyła do nas Anna Czyrkowska. Bardzo serdecznie witamy!
20 maja - wizytacja kanoniczna parafii
Wizytacji parafii dokonał J.E. ks. biskup Tadeusz Pikus. W czasie wizytacji chór nasz śpiewał podczas mszy św. odprawionej przez Jego Ekscelencję, a po mszy wręczyliśmy ks. biskupowi sprawozdanie z działalności chóru.
18 marca - występ gościnny
Do śpiewania w parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie na Natolinie-Wyżynach podczas mszy św. o godzinie 930 zaprosił nas ks. proboszcz Edward Nowakowski. W podziękowaniu za zaproszenie wręczyliśmy wielebnemu księdzu portret Matki Boskiej narysowany przez siostrę Michaelę.
11 lutego - występ specjalny
Do naszej parafii przyjechał z Węgier ks. biskup Petera Erdo. W czasie swojej wizyty odprawił mszę św. podczas której chór nasz zaśpiewał sześć pieśni. Między innymi po raz pierwszy publicznie zaśpiewaliśmy pieśń węgierską (po łacinie): "Jesu, Reks admirabilis".

2000

Listopad-grudzień - nowi członkowie chóru
Do chóru zgłosili się nowi członkowie: Alicja Decyk-Schab, Marian Kowalski, Marek Nikodem i Joanna Piluś. Serdecznie witamy!
5 listopada - występ wyjazdowy
Ks. Henryk Prażmowski, były wikariusz z naszej parafii, który właśnie został wybrany na stanowisko proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Przypkach k. Tarczyna, zaprosił nas do śpiewu podczas mszy św. o godzinie 1100.
Witamy nowych członków chóru
Po wakacjach do chóru przyłączyły się pięć nowych osób:
Romualda Kołbuk - sopran,
Halina Czenczer i Krystyna Pogorzelska - alty
oraz Piotr Głąbski i Kazimierz Lejtas - basy.
1 czerwca, Święto Wniebowstąpienia Pańskiego - występ specjalny
W święto odpustowe naszej parafii swój jubileusz 20-lecia kapłaństwa obchodziło dwóch księży wikariuszy: ks. Henryk Prażmowski oraz ks. Henryk Rogala. Śpiewaliśmy podczas uroczystej mszy św. odprawionej w intencji czcigodnych jubilatów.
21 maja - występ specjalny
Zostaliśmy zaproszeni do śpiewania na mszy św. prymicyjnej ks. Pawła Witeckiego o godzinie 1500. Ks. Paweł został wyświęcony przez J.E. ks. Józefa kardynała Glempa, Arcybiskupa Metropolitę Warszawskiego, Prymasa Polski, osiem dni wcześniej - 13 maja, w Bazylice Archikatedralnej na Starym Mieście w Warszawie podczas mszy św. o godzinie 1000.
14 maja - występ specjalny
Razem z ks. Piotrem, sakrament kapłaństwa otrzymał ks. Piotr Staniewicz. Śpiewaliśmy także na jego mszy prymicyjnej, która odprawił w naszej parafii o godzinie 1210.
luty - wybór prezesa chóru
Wybraliśmy prezesa chóru. Została nim Elżbieta Nikodem.

1999

Boże Narodzenie
Podczas świąt Bożego Narodzenia znacząco powiększyliśmy nasz repertuar. Oprócz kolęd polskich śpiewaliśmy także kolędy czeskie, francuskie i angielskie.
1 października - pierwszy występ gościnny
Tego dnia śpiewaliśmy w Klasztorze Sióstr Franciszkanek na mszy św. o godzinie 1100 w kościele Nawrócenia św. Pawła w Sandomierzu. Podczas mszy został poświęcony obraz błogosławionego ks. Antoniego Rewery (w 130 rocznicę jego urodzin), założyciela Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego.
Do Warszawy wróciliśmy 4 października - uczestniczyliśmy w dwudniowych uroczystościach i zwiedzaliśmy miasto.
30 maja, uroczystość Trójcy Przenajświętszej - występ specjalny
Śpiewaliśmy na mszy św. prymicyjnej ks. Krzysztofa Różaka odprawionej w naszej parafii o godzinie 1210. Ks. Krzysztofowi sakrament kapłaństwa został udzielony w przeddzień tej uroczystości, 29 maja, w Archikatedrze Warszawskiej św. Jana, podczas uroczystej mszy św. o godzinie 1000.

1998

23 listopada - pierwszy występ
Po raz pierwszy śpiewaliśmy publicznie - na mszy św. o godzinie 1800, w dniu św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej.
Wrzesień - założenie chóru
Pod koniec wakacji s. Michaela CFS, za zgodą ks. prałata Tadeusza Wojdata, proboszcza naszej parafii, postanowiła powołać chór. Chętnych początkowo zgłosiło się niezbyt wielu. W głosach męskich wsparli nas panowie z innych parafii.
Pierwszy skład chóru:
Dyrygent:
s. Michaela CFS
Soprany:
Magdalena Banasiewicz
Magdalena Dąbrowska
Elżbieta Nikodem
Maria Słuckin
Monika Wasiuk
Ewa Wyrwicka
Ewa Żak
Alty:
Alicja Drabarczyk
Małgorzata Gąsior
Anna Kuczmierowska
Grażyna Kwaśniewska
Maria Obłój-Muzaj
Barbara Rucz
Ewa Sitek
Tenory:
Adam Dzierzgowski
Tomasz Lipiński
Mariusz Wójcik
Basy:
Daniel Koć
Artur Kwiatkowski

Ostatnia modyfikacja: 21 lutego 2013

Valid HTML 4.01 Strict
Valid CSS 2
Testowane na:
Apple - Safari 5.1
Google - Chrome 24.0
Microsoft - Internet Explorer 10.0
Mozilla - Firefox 19.0
Opera Software - Opera 11.51